Ефірні олії: вибираємо аромат за часом доби та пори року
Ефірні олії мають характер: вони можуть бути пристрасними і романтичними, делікатними і яскравими, пряними і зігріваючими, бадьорими і освіжаючими. Для кожного аромату свій час – час доби та пора року. Засвойте прості правила та підберіть актуальний аромат для приміщення.
Аромат за часом доби
Настрій та фізичний стан змінюються протягом доби. Вранці вихідного дня хочеться поніжитися в ліжку, а в опівдні потрібно терміново сконцентруватися і кинути всі сили на те, щоб впоратися з новим проектом. Аромадифузор, саше або будь-яка інша пахучка здатна подарувати відповідний настрій. Головне, правильно підібрати аромат:
- Ранок. Час, коли потрібно вставати з ліжка та кудись бігти-бігти-бігти. Спробуйте почати свій день по-іншому: розплющте очі, подумайте про щось приємне, посміхніться, солодко потягніться, встаньте з ліжка і укутайтесь у улюблений халат. А допоможуть вам у цьому іскристі та життєствердні аромати: грейпфрут, апельсин, мандарин, лимон, герань, вербена, троянда, м'ята, ялівець, кедр, сосна, рожеве дерево та бергамот. Приємне рішення для спальні аромакаміння або саше біля тумбочки.
- День. Кожен новий день – це можливість стати кращою, розумнішою, добрішою, сильнішою і успішнішою. Використовуйте свій потенціал на максимум: проявляйте себе, проживайте щохвилини, будьте собою, ставайте кращими. А щоб розкрити в собі найкраще, використовуйте ароматну зброю: вербена, гвоздика, материнка, кориця, чебрець, шавлія, базилік, апельсин, грейпфрут, лимон, мандарин, лімет, кипарис, ялівець, сосна, рожеве дерево, евкаліпт, неролі, меліса, мускат, ялиця. Для ароматизації робочого місця використовуйте дифузор.
- Вечір. Час забути про робочу рутину, відпустити настирливі думки і вдатися до улюбленої справи. Насолоджуйтесь розмовою з друзями або близькими, пориньте у світ читання або займіться приготуванням вечері. Одним словом, вечір – час корисних та приємних справ, а – привід відволіктися від роботи. У вас це чудово вийде з такими ефірними ароматами: жасмін, троянда, пальмароза, мірра, пачулі, кориця, лаванда, ладан, рожеве дерево, ветивер, вербена, гвоздика, кедр, іланг-іланг, кипарис, сандал і бергамот. Для створення приємної атмосфери підійдуть аромасвічки та аромалампа.
- Ніч. Настав час змити з себе залишки негативу, залишити погані думки в минулому, розслабитися і підготуватися до відпочинку. Вночі виходять найцікавіші розмови, вночі сняться найзагадковіші сни. Відчуйте атмосферу завдяки запаху іланг-ілангу, жасміну, валеріани, анісу, ладану, мирри, пальмарози, троянди, ромашки, рожевого дерева, фенхелю, грейпфрута та апельсина. Для фонової ароматизації підійде дифузор.
Використовуйте ці знання для вибору оптимальної композиції для приміщення.
Які аромати підходять для літа і для зими?
Температура повітря впливає на те, як розкриваються ефірні олії. Якісь краще звучать у холодну пору року, якісь гармонійно розкриваються у спеку. Ми підкажемо:
- Літо. Під променями сонця, здається, плавиться навіть асфальт. У спеку так хочеться зробити ковток свіжості та охолодити тіло. Підбадьорливим ефектом мають такі ефірні олії: м'ята, сосна, бергамот, базилік, валеріана, грейпфрут, лаванда, імбир, лимон, мирра, чайне дерево, евкаліпт і шавлія.
- Зима. Запах свіжої випічки, звуки дров, що потріскують у каміні, теплий плед та цікава книжка, обійми близьких людей – взимку так хочеться комфорту та кохання. Створити відповідну атмосферу допоможуть пахучки з ефірними маслами: імбир, чебрець, розмарин, бергамот, ветивер, герань, гвоздика, кориця, мандарин, лимон, сосна, кедр, ялина, шизандра, жасмін, мускат, пачулі і троянда.
Зробити парфум для приміщення самому чи купити брендовий ароматизатор вибирати вам! Головне, щоб аромат подобався вам та сприяв гарному настрою.