Солодка гіркота: у чому секрет ефірної олії герані?
Скромні та чарівні квіти герані випромінюють солодкий запах з нотками приємної гіркоти. Саме так і пахне ефірна олія цієї квітки. Герань – доступна рослина, тому ймовірність зустріти підробку ефіру герані невисока. Коли вперше виділили олію цієї квітки? Чим вона корисна і як використовувати цінний продукт в ароматерапії? Розкрийте ці секрети разом з нами.
Особливості ефірної олії герані?
Батьківщиною цього ефіру стала Франція. На початку 19-го століття вперше було виділено геранієву олію. Технологія виробництва полягала у наступному. Сам ефір отримували зі стебел та листя рослини. А пелюстки, як не дивно, не задіяли. Шляхом дистиляції паром із рослини витягували ефір. На сьогоднішній день принцип виділення геранієвого продукту не змінився.
Як відрізнити ефір герані від підробки? Він є нев'язкою рідиною. Олія прозора, але може мати зелений або коричневий відтінок. Запах можна розкласти на 3 ноти: верхньою є солодка, середня – терпка, нижня – з гіркуватістю. Ефір віддалено нагадує запах троянди, але вважається складнішим. Чи поєднується він з іншими аромамаслами? Далеко не з усіма. Добре «звучить» аромат з ефіром евкаліпта, жасміну, троянди та апельсина.
Властивості олії
Людям, які ведуть активну розумову діяльність, показано олію герані. Вона сприятливо впливає на мозкові процеси, а також бадьорить тіло. Втратили почуття внутрішньої рівноваги, немає гармонії? У такій ситуації допоможе чарівний ефір. Його по праву вважають ефективним антидепресантом. Як не дивно, він допомагає усунути комплекс неповноцінності. Вважається, що він допомагає і при боротьбі з алкогольною та нікотиновою залежністю.
Усуває натуральний засіб і спазми судин, допомагає при головних болях. Він знижує рівень цукру в крові, тому використовується діабетиками. Показано масло при тахікардії та синусової аритмії. Людям з підвищеним тиском також рекомендується влаштовувати сеанси ароматерапії з ефіром герані. Продукт має знеболюючий ефект і сприяє швидкому загоєнню опіків.
Як застосовувати ефір герані?
Ви ознайомилися із властивостями геранієвої олії і навіть придбали цінний продукт? Справа залишається за малим: дізнатися, як правильно використовувати її. Адже при ароматерапії величезну роль відіграє дозування: пара-трійка зайвих крапель, і процедура матиме зворотній ефект. Отже:
- щоб ароматизувати простір, позбавитися головного болю і просто підняти настрій, додайте в аромалампу 5-8 крапель ефіру;
- для теплих інгаляцій підійде така доза, як 2-3 краплі. А тривалість процедури не має перевищувати 5 хвилин;
- щоб приємний солодко-гіркий аромат супроводжував вас всюди, додайте в аромамедальйон 2 краплі;
- усунути головний біль можна наступним чином: нанести суміш геранієвого ефіру та рослинної олії (1:3) на скроні, лоб і потилицю;
- хочете влаштувати сеанс масажу? Додайте масажне масло або будь-яке базове масло 5 крапель геранієвого ефіру;
- при опіках нанесіть трохи олії на шкіру;
- щоб зупинити в'янення шкіри обличчя, додайте в крем 4 краплі геранієвої олії (1:3).
Майте на увазі, що олія герані небезпечна при вагітності. Її не використовують паралельно з протизаплідними засобами. При цукровому діабеті тривале використання небажано... Вибирайте якісну аромапродукцію, і ви переконаєтеся в тому, що ефірна олія творить чудеса!